Zabiegi antycellulitowe o które warto pytać w gabinecie kosmetycznym

0 Flares 0 Flares ×

Cellulit to nie tylko defekt kosmetyczny, ale także pogłębiający się z czasem proces zapalny. W pozbyciu się  problemu skórki pomarańczowej pomogą nam automasaże, sport, dieta i kosmetyki stosowane w domu. Ale naprawdę dobre efekty uzyskamy oddając się w ręce specjalistów: lekarzy medycyny estetycznej, kosmetologów i masażystów. Pamiętajmy jednak, że nawet najkosztowniejsze metody będą skuteczniejsze jeśli zmienimy tryb życia: wprowadzimy zdrową dietę i aktywność fizyczną.

Zabiegi stosowane w gabinetach mają 4 podstawowe zadania:

 • regulacja przepuszczalności naczyń krwionośnych
 • aktywowanie przepływu krwi
 • wspomaganie odprowadzania limfy
 • działanie przeciwobrzękowe

Zabiegi antycellulitowe w gabinecie kosmetycznym i medycyny estetycznej

 

Endermologia

Metoda uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod walki z cellulitem. Podciśnieniowy masaż przeprowadzany specjalnym urządzeniem, wyposażonym w głowicę zawierającą dwie rolki. Podciśnienie w samobieżnej głowicy zasysa fałd skóry, który jest zwijany przez pierwszą rolkę, a rozwijany przez drugą. Zabieg ten poprawia cyrkulację krwi, pomaga przepompować zalegające w tkankach toksyny, poprawia struktury tkanki łącznej, pobudza syntezę kolagenu i elastyny oraz zmniejsza retencję wody. Dzięki endermologii skóra staje się jędrniejsza i lepiej napięta, obrzęki zostają zlikwidowane.

Czas masażu ok.30 min. Zalecana seria 14-20 zabiegów 1x lub 2x w tygodniu. Endermologia

Elektrostymulacja mięśni

Elektrostymulacja stymuluje mięśnie prądem pulsacyjnym, dzięki czemu obserwujemy efekty jak po uprawianiu sportu. Specjalne elektrody układa się na ciele w miejscu przyczepu mięśni i owija elastycznymi pasami.  Pozwala to kształtować wybrane partie ciała. Elektrostymulacja  wzmacnia mięśnie i wzmaga spalanie nagromadzonego tłuszczu. W efekcie przemiany tkanki tłuszczowej w mięśniową cellulit widocznie się zmniejsza, a centymetry zostają zredukowane bez nadmiernego rozrostu mięśni. Zabieg  redukuje otyłość, eliminuje tkankę tłuszczową, ujędrnia skórę i wzmacnia mięśnie. Wygładzenie konturów ciała jest widoczne już po pierwszych zabiegach. Po serii zabiegów mięśnie stają się bardziej napięte, a skóra jędrna i pozbawiona nieestetycznych grudek tłuszczu. Dodatkowo pracujące mięśnie usprawniają krążenie krwi i pobudzają układ limfatyczny, co wspomaga wydalanie toksyn.

Czas zabiegu  ok.45 min. Zalecana seria 10-20 zabiegów 1x lub 2x w tygodniu.

Mezoterapia

Mezoterapia igłowa polega na podawaniu za pomocą mikroiniekcji w miejsca problemu, czyli do skóry i tkanki podskórnej substancji leczniczych, które poprawiają krążenie krwi, drenują naczynia limfatyczne, działają przeciwzapalnie. Mezoterapia igłowa wykonywana jest przez lekarza. Najpierw skóra pacjentki nacierana jest specjalną maścią znieczulającą, a następnie – po około 30 minutach – w miejsca dotknięte cellulitem wstrzykiwana jest odpowiednio dobrana mieszanka lecznicza.

Mezoterapia bezigłowa jest bezinwazyjna -  koktajl substancji aktywnych wprowadza się pod skórę  specjalnym urządzeniem generującym prąd o wysokiej częstotliwości, który powoduje tymczasowe zwiększenie przepuszczalności błony komórkowej. Inną metodą jest połączenie sonoferezy ( ultradźwięki) z jonoforezą (prąd stały)  ułatwiające wchłonięcie  leczniczych składników w skórę:

Przykładowe  substancje aktywnych w mezoterapii:

 • kofeina – aktywuje spalanie tłuszczu
 • L-karnityna- utlenia kwasy tłuszczowe, hamuje glikolizę
 • krzemionka organiczna – reguluje metabolizm tłuszczowy, regeneruje włókna kolagenowe i tkankę łączną oraz odmładza skórę
 • wyciąg z karczocha – wpływa na metabolizm glukozy i lipidów
 • TRIAC  łączony czasem z wyciągiem z karczocha zwyczajnego – reguluje spalanie tłuszczu
 • fosfatydylocholina- stymuluje mobilizację tłuszczu, jego degradację i eliminację
 • pirogronian- poprawia przepływ limfatyczny
 • kumaryny – chronią przed szkodliwym wpływem wolnych rodników oraz zmniejszają przepuszczalność naczyń krwionośnych
 • rutyna – redukuje stany zapalne i wspomaga syntezę kolagenu,wzmacnia odporność i szczelność naczyń krwionośnych 
 • witaminy i minerały – odżywiają naszą skórę oraz regulują wytwarzanie i rozkład tkanki tłuszczowej.

Czas zabiegu  ok.30 min. Zalecana seria 4-8 zabiegów 1x lub 2x w miesiącu

Karboksyterapia

Wprowadzenie dwutlenku węgla CO2 drogą skórną lub podskórną w celu przyspieszenia metabolizmu i usunięcia tłuszczu. CO2 aplikuje się za pomocą urządzenia podobnego do pistoletu z cieniutką igłą. Dwutlenek węgla (karboksyterapia) działa bezpośrednio – „rozbijając” tkankę tłuszczową oraz pośrednio silnie poprawiając krążenie i metabolizm (spalanie w komórkach tłuszczowych). Gaz w ciele przekształca się w kwas węglowy, który uszkadza komórki tłuszczowe. Daje to poprawę metabolizmu skóry i przyspieszenie procesów rozpadu lipidów. Skóra staje się elastyczna i wzrasta jej napięcie, następuje wyraźne odmłodzenie.

Czas zabiegu  ok.30 min. Zalecana seria 6-10 zabiegów, częstotliwość zabiegów ustala lekarz

Ultradźwięki

Fale ultradźwiękowe  powodują, że komórki tłuszczowe i tkanki zaczynają emitować energię termiczną, ciepło – tak  jak podczas masażu. Ciepło powoduje lepsze krążenie krwi, a przez to szybsze rozprowadzanie składników odżywczych w tkankach i usuwanie toksyn. Podczas zabiegu z ultradźwiękami na ciało aplikowane są preparaty do pielęgnacji ciała. Efekt rozgrzania ciała, że składniki czynne w nich zawarte lepiej są wchłaniane i głębiej penetrują skórę. Ultradźwięki skutecznie likwidują komórki tłuszczowe, przez co zmniejsza się widoczność nierówności skóry.

Czas zabiegu  ok.30 min. Zalecana seria 5-20 zabiegów, 1x  w tygodniu

Elektrolipoforeza (cellulipoliza)

Polega na umieszczeniu w skórze cienkich i długich igieł połączonych z generatorem prądu o niskiej częstotliwości. Wytworzone w ten sposób pole elektromagnetyczne usprawnia krążenie, przyspiesza transport produktów przemiany materii, wspomaga rozpad lipidów. Błony komórek tłuszczowych ulegają osłabieniu, uwalniając  z  nich toksyny, które są wydalane przez układ moczowy. Oprócz efektu zmniejszenia objętości tkanki tłuszczowej zabieg poprawia też elastyczność i jędrność skóry.

 Czas zabiegu  ok.30 min.

Pressoterapia

Presoterapia to metoda stosowaną w leczeniu układów limfatycznego i krążenia, wykorzystywana w medycynie estetycznej, fizjoterapii i kosmetyce. Zabieg presoterapii pobudza układ żylny i limfatyczny, wpływa na oczyszczenie i odżywienie organizmu. Zabieg jest zalecany do leczenia obrzęków żylnych i limfatycznych różnego pochodzenia, obrzękłego cellulitu oraz zaburzeń troficznych wywołanych zmianami krążenia. Efekty presoterapii to m.in. reabsorpcja płynów śródmiąższowych i zalegających toksyn, stymulacja drenażu żylnego i limfatycznego w kierunku organów filtrujących, wzrost elastyczności i odżywienia tkanek, efekt przeciwbólowy i odprężający w wyniku wchłonięcia obrzęków uciskających obszary unerwione.

Zabieg polega na umieszczeniu pacjenta w kombinezonie, który składa się z pustych komór stopniowo napełnianych powietrzem, które wywołuje nacisk na poszczególne części ciała przepychając krew i limfę do najbliższych węzłów chłonnych. W pierwszej kolejności wypełniane są komory na kostkach, poprzez łydki aż do góry. Tego rodzaju drenaż mechaniczny umożliwia dokładne oczyszczenie tkanek z zalegających toksyn i usunąć nadmiar wody z organizmu.

Czas zabiegu  ok.45 min. Zalecana seria 10-20 zabiegów, częstotliwość zabiegów ustalana indywidualnie

Presotwrapia

Drenaż limfatyczny manualny

Zabieg fizjoterapeutyczny, podczas którego zastosowane są specjalne chwyty, które wykonywane są zgodnie z kierunkiem przepływu płynów limfatycznych w kierunku serca. Są to powolne, przypominające odruch czerpania, ruchy okrężne dłoni o bardzo małej sile nacisku. Częste powtórzenia tych chwytów w obrębie jednego zabiegu prowadzi do pobudzenia pracy naczyń limfatycznych, a tym samym do zwiększenia ich aktywności, co z kolei trwale zwiększa zdolność transportową limfy. Regularne stosowanie tego typu zabiegów przez dłuższy okres czasu wspiera rozwój systemu dobrze funkcjonujących naczyń limfatycznych skóry oraz sprzyja tworzeniu nowych naczyń obocznych.

Czas zabiegu  ok.20-30 min. Zalecana seria 10-15 zabiegów, częstotliwość zabiegów ustalana indywidualnie, można wykonywać codziennie

Drenaż

Masaż bańką chińską

Wykorzystanie bańki chińskiej do walki z cellulitem jest  przebojem wśród zabiegów kosmetycznych. Przynosi bardzo wyraźne efekty w krótkim czasie i do tego niewiele kosztuje. Podciśnienie, które wytwarza się w bańce przez usunięcie z niej powietrza, powoduje zassanie skóry i tkanek leżących pod bańką, wpływając na intensywne ich przekrwienie oraz wyraźną poprawę stanu mało elastycznej skóry. Masaż  pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu. W wyniku przyspieszenia przemiany materii następuje redukcja tkanki tłuszczowej.

Czas zabiegu  ok.15-30 min. Zalecana seria 10-12 zabiegów, 1x (profilaktycznie) lub 2x (leczniczo) w tygodniu

  A może chcecie się dowiedzieć jak wykonać masaż bańką chińską samodzielnie w domu? :)

Wpisy ma temat cellulitu:  Skąd się bierze cellulit, czyli dlaczego ja?? ;)

Cellulit oswojony – szczupła sylwetka i jędrna skóra bez skórki pomarańczowej

 

Natalia (Kosmetyka 4 U – http://kosmetyka4u.blog.pl) Zdjęcia: Źródło internet

The following two tabs change content below.
Moją pasją jest kosmetyka, makijaż, rysunek i książki. Jestem niepoprawną romantyczką, uwielbiam podróżować i kocham dzieci. Lubię kawę z ciastkami, a dla równowagi jeżdżę na rowerze i trenuję z Ewą Chodakowską i Mel B ;). Lubię też pisać i stąd pomysł na blog:-)
,
One comment on “Zabiegi antycellulitowe o które warto pytać w gabinecie kosmetycznym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 Email -- 0 Flares ×