Termin ważności kosmetyków do makijażu – infografika

0 Flares 0 Flares ×

Dziś robię porządki w kosmetyczce. Trochę się tych kosmetyków nazbierało, co z tego skoro część jest przeterminowana, a używana zaledwie kilka czy kilkanaście razy :( Też tak czasem macie? Wśród  przeterminowanych  kosmetyków znalazły się też moje ukochane cienie z Sephora. Ostatnio szybciej zaczęły tracić kolor i słabo trzymały się na skórze. Z pudrem w kamieniu też  muszę się już pożegnać, niestety.

makijaz kosmetyki

Co warto wiedzieć na temat terminu ważności kosmetyków

  • Dobrej jakości kosmetyki i akcesoria do makijażu to inwestycja. Nie musisz iść do sklepu i naraz kupić wszystkie potrzebne produkty. Łatwiej kupować je stopniowo i powoli uzupełniać kosmetyczkę. Ważne aby kosmetyki były dobrej jakości i dobrane do Twojego typu urody. Nie zapominaj o czyszczeniu pędzli i gąbeczek do makijażu. Zbierają się w nich bakterie, które możesz nieświadomie nanosić na skórę twarzy podczas robienia makijażu. To z kolei może prowadzić do powstawania stanów zapalnych, pryszczy i uczuleń. Przeterminowane kosmetyki także mogą uczulić, wywołać reakcję alergiczną lub stan zapalny. Po za tym nie trzymają się już  na skórze jak dawniej i nie spełniają swojego zadania.  Nie miej dla nich litości. Wyrzuć je! :)
  • Generalnie wszystkie rodzaje produktów do makijażu mają podobne daty ważności. Niektóre firmy mogą posiadać inne terminy ważności kosmetyków. Na przykład miałam tusze, które były ważne zaledwie przez 3 miesiące. Dlatego zawsze sprawdzaj informacje na opakowaniu. Data ważności przeważnie oznaczona jest poniższym symbolem.

Termin ważności kosmetyku od momentu otwarcia opakowania, wyrażony w miesiącach.

  • Warto zapisywać sobie gdzieś w swoich notatkach, datę otwarcia danego kosmetyku. Uwierzcie mi. Po pewnym czasie, wśród natłoku codziennych spraw nie pamięta się tak prozaicznych spraw, jak data pierwszego użycia szminki, podkładu czy tuszu.
  • Zamykaj kosmetyki po użyciu to pozwoli dłużej zachować im swoje właściwości i dłużej pozostaną przydatne do użycia. Otwarte opakowanie sprzyja wysychaniu, wietrzeniu i namnażaniu się bakterii.
  • Wysoka temperatura jest zabójcza dla kosmetyków. Po przetopieniu szminka czy błyszczyk są doskonałą pożywką dla bakterii. Po za tym kosmetyk poddany wysokiej temperaturze może zmienić swoje właściwości. Na szczęście upalne lato mamy już za sobą i jeśli nie zostawimy kosmetyczki czy torebki ( ja w swojej torebce zawsze mam tusz i błyszczyk czy szminkę ) na kaloryferze raczej ciężko o przegrzanie kosmetyków.

 

Kiedy powinnaś wyrzucić swoje kosmetyki do makijażu

 

makeup expirationNie wiem jak Wam, ale mi po dzisiejszych porządkach szykuje się wyprawa do drogerii po kilka nowych rzeczy. Jak mąż się dowie dostanie zawału :P

Pozdrawiam!

 

Natalia (KOSMETYKA 4 U – http://kosmetyka4u.blog.pl)

Infografika na podstawie ELLE.com

The following two tabs change content below.
Moją pasją jest kosmetyka, makijaż, rysunek i książki. Jestem niepoprawną romantyczką, uwielbiam podróżować i kocham dzieci. Lubię kawę z ciastkami, a dla równowagi jeżdżę na rowerze i trenuję z Ewą Chodakowską i Mel B ;). Lubię też pisać i stąd pomysł na blog:-)
5 comments on “Termin ważności kosmetyków do makijażu – infografika
    • Myślę, że tak jak Ty robi wiele osób. Jednak warto kontrolować daty, żeby sobie nie zaszkodzić. Przede wszystkim chodzi o kosmetyki z dużą zawartością wody: podkłady, korektory, tusze itp. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 Email -- 0 Flares ×