Olejek pielęgnacyjny do paznokci

11 Flares 11 Flares ×

Działanie olejku

Olejek z lanoliną nawilża i odżywia płytkę paznokcia. Paznokcie stają się twardsze, nie rozdwajają się, ładnie się błyszczą. Olejek pielęgnuje i zmiękcza także skórki. Można stosować przy wykonywaniu manicure. Najlepiej używać regularnie dla uzyskania optymalnych efektów.

 

 

Składniki:

1,0g     Lanolina
4,2g     Olej rycynowy
4,2g     Oliwa z oliwek
0,5g     Olej archaidowy
0,1g     Kompleks witaminowy – wit. F
q.s.     Kompozycja zapachowa/olejek eteryczny

 

Wykonanie olejku

W szklanym naczyniu przygotować  składniki tłuszczowe (1-4), podgrzewając je delikatnie w łaźni wodnej w celu roztopienia lanoliny. Po ostudzeniu mieszanki dodać kompleks witaminowy oraz kompozycję zapachową i wszystko dokładnie wymieszać. Naturalne olejki eteryczne świetnie sprawdzają się jako kompozycja zapachowa.

Działanie poszczególnych składników maseczki znajdziesz w słowniczku: Słowniczek składników do domowej produkcji kosmetyków

 Natalia (Kosmetyka 4 U – http://kosmetyka4u.blog.pl)

 

The following two tabs change content below.
Moją pasją jest kosmetyka, makijaż, rysunek i książki. Jestem niepoprawną romantyczką, uwielbiam podróżować i kocham dzieci. Lubię kawę z ciastkami, a dla równowagi jeżdżę na rowerze i trenuję z Ewą Chodakowską i Mel B ;). Lubię też pisać i stąd pomysł na blog:-)
,,,
One comment on “Olejek pielęgnacyjny do paznokci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


11 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 11 Email -- 11 Flares ×