Regulacja brwi – ich kształtem doskonale skorygujesz owal twarzy

0 Flares 0 Flares ×

Wyregulowane brwi wydobędą piękno oczu i zmieniają rysy twarzy. Powinny być wyraźne i mieć naturalny kształt. Brwi są ramą dla oczu. Dobrze dobrany kształt i kolor potrafią zdziałać cuda :)

Korekta kształtu brwi

Kształt brwi powinien być dopasowany do naszej twarzy, nawet te naturalne nie powinny mieć łuków pozbawionych określonego kształtu. Kształtem brwi możemy doskonale korygować owal twarzy.  Wyznaczając odpowiednią do twarzy długość brwi wykonujemy pomiar ołówkiem lub pędzelkiem wg rysunku:

Brew powinna zaczynać się na linii skrzydełka nosa i wewnętrznego kącika oka (A), przechodzić łagodnie w najwyższy punkt (B), powinna się kończyć na linii prowadzonej od krawędzi nozdrza po zewnętrzny kącik oka (C).  Należy pęsetą usunąć włoski, które znalazły się poza wyznaczonym polem.

Najlepiej rozpocząć regulację po kąpieli, gdy skóra jest rozpulchniona, a pory rozszerzone. W zmniejszeniu bólu pomoże również przykładanie kostek lodu lub po prostu czegoś zimnego. Włoski należy wyrywać w kierunku ich wzrostu, lekko naciągając skórę. Po zabiegu przecieramy skórę wacikiem nasączonym np. wodą utlenioną i smarujemy delikatnym kremem, aby pozbyć się zaczerwienienia wywołanego podrażnieniem skóry.

DOBRA RADA:

  • Ciekawym sposobem na nadanie brwiom zamierzonego kształtu jest obrysowanie ich kredką do brwi i wyrwanie włosków spoza narysowanego konturu.
  • Pamiętaj, że brwi nie powinny być zbyt cienkie.
  • Obie brwi powinny mieć taki sam kształt :)

Podkreślanie koloru brwi

Rzadkie brwi można uwydatnić za pomocą makijażu, podkreślając ich kształt kredką. Najlepiej używać w tym celu kolorów w odcieniach brązu, graffitu, w miarę dopasowanych do koloru włosów. Kolor czarny wygląda nienaturalnie, a dodatkowo postarza. Innym sposobem jest nałożenie henny. W zależności od zdolności włosków do trzymania pigmentu, kolor będzie utrzymywać się ok. 2 tygodni. Na brwi nakładamy hennę brązową lub grafitową, a na rzęsy czarną. Nałożoną hennę wystarczy trzymać kilka minutek, by efekt nie był zbyt intensywny i nienaturalny. Co ważne, hennę wykonujemy PRZED regulacją brwi pensetką.

Korekta brwi odpowiednio do kształtu twarzy

ksztalty twarzy i brwi

Twarz owalna

Twarz owalna najczęściej nie wymaga korekty kształtu brwi.  Pasują każde brwi. Najładniej będą wyglądały brwi o lekkim łuku.

Twarz okrągła

Nie należy dodatkowo zaokrąglać. Przy twarzy okrągłej łuk brwi powinien być dość wysoko. Prowadź brwi ukośną linią prostą, lekko pod koniec załamaną.

 

Twarz kwadratowa

Przy twarzy kwadratowej dobrze prezentują się brwi zaczynające się grubszym łukiem,  z zaznaczonym kątem w najwyższym miejscu, przechodzące w linię prostą.

Twarz w kształcie diamentu

Najkorzystniej wyglądają brwi dość cienkie, z końcami bardzo lekko uniesionymi ku górze. Tak kształt brwi zbalansuje ostry kąt podbródka.

Twarz prostokątna

Twarz prostokątna łączy 2 kształty twarzy – kwadratową z podłużną. Przy twarzy prostokątnej, najlepiej zostawić brwi średniej grubości, lekko wygięte ku górze.

 

Twarz w kształcie gruszki

W tym kształcie twarzy podbródek i szczęka są wyraźnie szersze niż górna część twarzy. Zostawiamy  brwi średniej grubości przechodzące w linię cienką, wyraźnie przedłużoną. Taki kształt brwi zbalansuje kształt  i poszerzy zbyt wąską górną część twarzy.

 Nigdy tego nie rób! 

  1. Zbyt cienkie brwi.
  2. Wyskubane i narysowane brwi.
  3. Tworzenie całkiem nowego kształtu brwi.
  4. Czarne brwi.

Zdjęcie: internet

Patrząc na te zdjęcie nie wierzę, że jakaś dziewczyna mogła sobie to zrobić :D

Pozdrawiam!

Tekst: Natalia (Kosmetyka 4 U – http://kosmetyka4u.blog.pl)

 

The following two tabs change content below.
Moją pasją jest kosmetyka, makijaż, rysunek i książki. Jestem niepoprawną romantyczką, uwielbiam podróżować i kocham dzieci. Lubię kawę z ciastkami, a dla równowagi jeżdżę na rowerze i trenuję z Ewą Chodakowską i Mel B ;). Lubię też pisać i stąd pomysł na blog:-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 Email -- 0 Flares ×