Jak wybrać najlepszy kształt paznokci i jak pomalować paznokcie by wysmuklić palce

0 Flares 0 Flares ×

Ostatnio było o manicure i od razu wpadłam na pomysł tematu następnego wpisu. Jak opiłować paznokcie, by nadać im ładny kształt pasujący do dłoni, długości i szerokości palców? Nie musisz mieć wcale długich paznokci, aby modelować ich kształt. Nawet króciutkie, wyprofilowane pazurki mogą być ładne i estetyczne, a odpowiedni kształt może je optycznie wydłużyć. Paznokcie pomogą poprawić wygląd dłoni. Wysmuklą ją i nadadzą jej elegancki i zadbany wygląd.

 

Więc jak dobrać najlepszy kształt paznokcia dla siebie?

Zwróć uwagę na kształt łożyska, nasady paznokci i obłączka. Obłączek to jasny półksiężyc przy nasadzie paznokcia. Każdy ma nieco inny indywidualny kształt tych części paznokcia i najładniej będą prezentować się paznokcie wypiłowane na wzór tego kształtu. Przy owalnym obłączku – owalny kształt paznokcia, przy kwadratowym – kwadratowy. U niektórych osób zdarza się, że obłączek przy paznokciach jest niewidoczny (np. u mnie). W tej sytuacji sprawdź kształt obłączka na kciuku i dopasuj go do reszty paznokci lub po prostu dostosuj go do kształtu nasady paznokcia. To tyle na temat teorii :)

 paznokcie

Kilka praktycznych rad jak piłować paznokcie

  • Piłować paznokcie tak, by były szersze przy nasadzie, a zwężały się ku końcowi lub miały na całej długości jednakową szerokość. Paznokcie szersze na górze wyglądają nieestetycznie, na zaniedbane.
  • Długie szczupłe palce ładnie wyglądają zarówno z krótkimi jak i długimi paznokciami. Uważaj jednak ponieważ takie dłonie ze zbyt długimi paznokciami mogą wyglądać szponiasto.
  • Podstawowa zasada: Im krótsze palce tym dłuższy paznokieć – dzięki tej zasadzie wydłużysz i wysmuklisz swoje palce.

 Rodzaje kształtów paznokci, może znajdziesz coś dla siebie :)

Okrągłe

Podstawową zaletą takiego kształtu jest odporność na uszkodzenia. Spiłowanie boczków sprawia, że rzadziej się zadzierają i rozdwajają w tych miejscach, dzięki czemu możesz bez problemu zapuścić dłuższe paznokcie. Kształt polecam osobom, które dużo pracują dłońmi, czy to w domu czy w pracy, a także osobom o słabych paznokciach. Super pasuje także przy krótkich palcach.

okragly Kwadratowe

Bardzo popularny kształt. Najlepiej wygląda przy średnich i długich palcach. Nie polecam przy szerokich i krótkich ponieważ optycznie dodatkowo skraca palce. Boki paznokcia łatwo ulegają uszkodzeniom, dlatego trzeba uważać i często pilniczkiem korygować płytkę. Ten kształt przeważnie mają paznokcie żelowe lub akrylowe, gdyż utwardzona płytka nie ulega tak łatwo uszkodzeniom.

kwadratowy

Kwadratowe z zaokrąglonymi bokami

Zbalansowany kształt kwadratowych paznokci z wzmocnionymi, spiłowanymi lekko boczkami. Długie paznokcie w tym kształcie wyglądają bardzo naturalnie. Ja często piłuję paznokcie na ten właśnie kształt, ponieważ mam długie szczupłe palce. W miarę korekt i spiłowywania zniszczonych boczków z czasem przyjmują bardziej owalny kształt

 kwadratowo okraglyOwalne

Jest uniwersalny – pasuje do każdego kształtu i długości palców. Paznokcie są mocne, mniej podatne na uszkodzenia, dzięki czemu jest wytrzymały nawet przy długich paznokciach. Ten kształt bardzo wysmukla dłonie.

owalny

Kwadratowo-owalne

Kolejny mieszany kształt. Połączenie klasycznego wyglądu kwadratowego paznokcia z wysmuklającym owalem. Pasuje do wszystkich kształtów paznokci.

kwadratowo owalny

Migdałowe

Dobry kształt przy długich paznokciach, wydłużają, wysmuklają dłoń, dodają delikatności i seksapilu ;) Niepraktyczny na co dzień i przy pracach domowych. Dobry kształt na imprezy i wielkie wyjścia. Jeżeli podoba Ci się ten kształt i chciałabyś go na stałe pomoże utwardzenie płytki żelem lub akrylem.

migdalowy

Gwizdek ;)

No nie miałam weny jak inaczej określić ten kształt. Kompromis pomiędzy kwadratowym, a owalnym kształtem paznokcia. Efekt widoczny jedynie przy dość długich paznokciach. Długie paznokcie są podatne na uszkodzenia, więc jeżeli chciałabyś taki kształt na dłużej, pomoże utwardzenie płytki żelem lub akrylem.

gwizdekSpiczaste

Modny kształt wśród gwiazd i celebrytów. Takie paznokcie miały między innymi Rihanna i Kim Kardashian. Kąt i ostrość czubka możesz zmieniać według upodobań. Kształt bardzo niepraktyczny na co dzień i przy pracach domowych. Dobry kształt na imprezy i wielkie wyjścia. Jeżeli podoba Ci się ten kształt i chciałabyś go na stałe pomoże utwardzenie płytki żelem lub akrylem.

szpic

Jak pomalować paznokcie w zależności od kształtu palców

 

Każdy ma troszkę inny kształt paznokci, ale wszystkie kształty da się pomalować tak by wizualnie wyglądały smukło i ładnie. Krótkie i szerokie paznokcie oraz te bardzo wąskie maluj połyskującymi, perłowymi lakierami lub tymi z błyszczącymi drobinkami.

Aby optycznie zwęzić i wyprofilować paznokieć, pomaluj lakierem jedynie jego wewnętrzną część, pozostawiając brzegi bez malowania lakierem według poniższej zasady:

ksztalt paznokci

Dodatkowym problemem są bardzo wąskie paznokcie. Ten kształt najlepiej malować jasnymi błyszczącymi kolorami na całej szerokości płytki, aby optycznie poszerzyć płytkę. W razie dodatkowych pytań chętnie odpowiem. Bardzo możliwe, że coś przeoczyłam w tekście, a Wy mnie zainspirujecie :)

Pozdrawiam!!

Natalia (Kosmetyka 4 U – http://kosmetyka4u.blog.pl)

 

The following two tabs change content below.
Moją pasją jest kosmetyka, makijaż, rysunek i książki. Jestem niepoprawną romantyczką, uwielbiam podróżować i kocham dzieci. Lubię kawę z ciastkami, a dla równowagi jeżdżę na rowerze i trenuję z Ewą Chodakowską i Mel B ;). Lubię też pisać i stąd pomysł na blog:-)
2 comments on “Jak wybrać najlepszy kształt paznokci i jak pomalować paznokcie by wysmuklić palce
  1. Zawsze myślałam, że piłuje paznokcie w migdał a tymczasem dowiedziałam się, że są one okrągłe. Jak dla mnie to najlepszy możliwy kształt – paznokcie są wygodne i nie przeszkadzają w codziennej działalności :)

    • Niestety, w moim przypadku jak się ma dużo domowych obowiązków nie da rady mieć wymarzonych kwadratowych paznokci. Na akryl na razie nie mogę się zdecydować. Na dzień dzisiejszy mam migdałowe i dość długie pazurki. Domowe odżywki robią swoją robotę :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 Email -- 0 Flares ×